Relacja ze Schronowiska 2018


W ubiegłym roku po raz drugi odbyło się Schronowisko – obóz dla dorosłych osób niepełnosprawnych. W składzie 19 uczestników i 8 opiekunów spędziliśmy razem piękny tydzień (8-14 lipca) w Wiśle Jaworniku. Większość obozowiczów stanowili uczestnicy poprzedniego Schronowiska. Niektórzy z nich zaprosili w tym roku swoich kolegów, więc grupa się powiększyła.
W programie każdego dnia do południa mieliśmy wspólne spotkanie z historią biblijną, nauką wersetu i piosenkami. Później dzieliliśmy się na małe grupy, w których utrwalaliśmy poznawane prawdy i rozmawialiśmy o ich praktycznym zastosowaniu. Tematem obozu była wędrówka w poszukiwaniu skarbu. Wspólnie uczyliśmy się jak używać Biblii jako mapy
i wędrować przez życie zgodnie z jej wskazówkami. Stałym punktem programu były też wesołe wieczorne spotkania obozu, na których przypominaliśmy sobie, czego nauczyliśmy się rano. Poza tym każdego dnia czekały nas inne atrakcje: spacery, robótki ręczne, wycieczka Wiślańską Ciuchcią, basen, spartakiada, podchody, pokaz mody. Wolne chwile spędzaliśmy w kawiarence, gdzie można było napić się herbaty, pograć w gry i porozmawiać. Tydzień, bogaty we wrażenia, minął bardzo szybko. Był to świetny czas, pełen radości, życzliwości i dobrych relacji. Obozowicze żegnali się ze sobą ze łzami w oczach i niektórzy już obiecywali, że przyjadą znowu za rok :)
My, jako kadra, cieszyliśmy się bardzo, widząc ich zadowolone twarze. Dla nas samych to również był cenny i budujący czas w naszych relacjach z Panem i ze sobą nawzajem. Dziękujemy Bogu za ten obóz i modlimy się o kolejne.